Prostata – ból i problemy z oddawaniem moczu nie ustępują?

Prostata jest to męski gruczoł, którego zadaniem jest produkcja większości ze składników nasienia. Zdecydowanie, jest to bardzo ważny organ u mężczyzn, odpowiadający za życie płciowe. Warto wiedzieć, że między innymi objawem chorej prostaty są zaburzenia związane z oddawaniem moczu. Trzeba mieć na uwadze fakt, iż ból prostaty jest często objawem zapalenia gruczołu krokowego.

Ból przy oddawaniu moczu u mężczyzn jest również ogromnym dyskomfortem. Częste oddawanie moczu u mężczyzn zdecydowanie może być także symptomem problemów z prostatą. Dzieje się tak dlatego, iż przerośnięta prostata daje uczucie parcia na pęcherz. Jednak w toalecie okazuje się, że tego moczu mężczyzna oddaje niewiele. Ten problem z oddawaniem moczu u mężczyzn może się również wiązać z nocnym parciem na pęcherz. Objaw ten, nazywany jest jako nykturia.

Problemy z oddawaniem moczu u mężczyzn w młodym wieku niestety zdarzają się coraz ciężej. Zdecydowanie warto również wykonywać badania, mające za zadanie wykluczenie raka prostaty. Badanie PSA jest wykonywane z krwi i może ono wykryć problemy z prostatą. Zwapnienia gruczołu krokowego również mogą się pojawiać w przypadku problemów z prostatą. Warto mieć na uwadze fakt, iż mogą się one objawić przy aktualnie występującym zapaleniu gruczołu krokowego lub tuż po przebytym. Takie zwapnienia mogą występować w miąższu prostaty lub wokół samej cewki. Zwapnienie prostaty połączone z objawami, takimi jak na przykład: ból przy oddawaniu moczu, częste parcie na pęcherz oraz nieduże ilości oddawanego moczu mogą sugerować duże problemy związane z prostatą. W takiej sytuacji, gdy pojawiają się wyżej wymienione objawy, trzeba koniecznie wykonać badania, które pokażą w jakim stanie jest organizm oraz prostata.

Zdecydowanie, nie powinno się bagatelizować takich symptomów, gdyż konsekwencje mogą być bardzo nieprzyjemne. Zdecydowanie lepiej zapobiegać niż leczyć. Na pewno warto zadbać o swój ogólny stan zdrowia, aby wyeliminować ewentualne problemy z prostatą. W tym celu warto spożywać duże ilości warzyw oraz owoców, które to, działają alkalizująco na ciało człowieka. Warto również w pewnym stopniu ograniczyć mięso oraz nasycone kwasy tłuszczowe. Zielona herbata również charakteryzuje się wspaniałym działaniem na ogólny stan zdrowia jak i prostatę. Zdecydowanie warto również rzucić wszelkie nałogi związane między innymi z paleniem papierosów jak i z piciem alkoholu. Wszelkie używki działają bardzo negatywnie na prostatę i mogą spotęgować wzrost choroby gruczołu krokowego.

Dodaj komentarz